HAKKIMIZDA

Okulumuz, Sakarya- Serdivan ilçesinde merkeze 5 dakika uzaklıkta iki katlı müstakil, bahçeli ve anaokulu olarak inşa edilmiş bir binadır. Depremden sonra yapılan binamız; her türlü güvenlik önlemleri olan, ısı yalıtımlı ve oldukça sağlamdır.

Okulumuzda çocuklarımızın rahat oynayabilecekleri, yüksek, geniş, zengin materyal sahip oyun parkımız, minderlerle düzenlenmiş projeksiyonlu çizgi film odamız, ferah sınıflarımız, hemşire odamız ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Okula giriş ve çıkış saatlerimiz 7.30 ile 18.00 arasıdır. Zengin menüsüyle sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Sınıflarımız çocuk adedine ve yaş seviyelerine uygun olarak düzenlenmektedir. Sınıflarımızda projeksiyon ve gözlem kameralarımız bulunmaktadır. Deneyimli ve güler yüzlü öğretmenlerimiz ile tam gün eğitim vermekteyiz. Ayrıca sınıflarımızda görsel materyal, çizgi film ve şarkı desteğiyle yüksek seviyede İngilizce eğitimi veriyoruz.

Sağlık ve hijyen kurallarına uygun olan mutfağımızda, uzman tarafından hazırlanan yemek menümüzdeki lezzetli yemeklerimizi sunmaktayız.

Tuvalet ve lavabolarımız kız-erkek ayrı olup, çocuklarımızın boy ve kullanımlarına uygundur. Son derece temiz ve hijyenik olan lavabolarımızda gün boyu görevlilerimiz birebir çocuklarımızla ilgilenmektedir.

Binamızın yan cephesindeki oyun bahçesinde oyun parkımız bulunmaktadır. Çocuklarımız öğretmenlerimizin gözetiminde özgürce oyun oynamaktadır.

Psikolojik Danışmanımız; sınıfların çeşitli derslerine katılarak, birebir gözlemleyerek çocuklarımızın gelişimlerini, değişim ve iletişimlerini izleyip değerlendirmektedir.

Ayrıca çocuklarımızın sağlık durumlarını takip için hemşiremiz ve revir odamız bulunmaktadır. Çocuklarımızın ilaç kullanım ve takibi hemşiremiz tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir durumda ilk müdahale hemşiremiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

NİÇİN GÜNEŞ ÇOCUK EVİ?

Güneş Çocuk Evi olarak hedefimiz; öğrencilerimizi psikomotor, sosyal-duygusal, bilişsel, dil ve özbakım alanlarında, bilgiyi ezbere değil araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri ve çocuklarımızın kişilik sahibi, kendisini, ailesini, ülkesini ve insanlığı seven, özgüveni gelişmiş, kendisi ve çevresiyle barışık, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, milli-manevi ve toplumsal değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Hedeflenen amaç ve kazanımlarla beraber;

Haftada 5 gün İngilizce eğitimi
Yaşayan değerler ve karakter eğitimi
Aylık yarışma ve tiyatro gösterileri
Genel kültür bilgilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler
Sevgi dersleri
Deneyimli eğitim kadromuzla hizmetinizdeyiz.
Haftada 5 gün İngilizce eğitimi: Okulumuzda kullandığımız sistem direkt edinim sistemidir.

Çocuklarımız direkt edinim sistemi sayesinde, doğal bir şekilde tamamıyla İngilizce konuşulan bir ortamda kendi anadilini öğrendiği gibi İngilizceyi de edinir.

Branş öğretmenlerimiz rehberliğinde sanat etkinlikleri, kurallı oyunlar, şarkılar ve çizgi filmler içeren bir program uygulanmaktadır. Böylece çocuklarımız İngilizceyi ders olarak değil de oyun olarak benimsedikleri için ve zamanının tamamını İngilizce konuşarak ve duyarak geçirdiklerinden öğrenim süreci hızlanır.

Yaşayan Değerler ve Karakterler Eğitimi:
- Sorumluluk
- Özgüven
- Sevgi- Saygı
- Adalet
- Yardımseverlik
- Dostluk
- Sabır
- Özdenetim
- Doğruluk- Dürüstlük gibi konuları ele alan hikaye anlatımı, deney, yarışmalarla pekiştirilen karakter eğitimi

Genel Kültür bilgilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler:
- Farklı kültürleri tanıma
- Deneyler

GÜNEŞ ÇOCUK KULÜBÜ

7 - 14 Yaş Grubu Çocuklara GÜNEŞ Kalitesi İle Eğitim

-
Etüt Çalışmaları
- Bilgisayar Destekli Eğitim
- İngilizce Eğitimi
- Okul Ödevlerinin Yapılması
- Proje ve Araştırma Ödevlerinin Yapılması
- Sportif Faaliyetler
- Karakter ve Ahlak Eğitimi
- Hijyenik Ortamda Hazırlanan Ev Yemekleri
- Servis İmkanı

Ne Mi Yapıyoruz?

-
Etüt Çalışmaları
- Sınıf Öğretmenleri Gözetiminde Okul Ödevlerinin Yapılması
- Çocukların Anlamadıkları Konuların Tekrarı
- Branş Öğretmenleri İle İngilizce Eğitimi
- Karakter ve Ahlak Eğitimi
- Proje ve Araştırma Ödevlerine İnternet Ortamında Destek
- Sosyal Faaliyetler
- Günlük ve Saatlik Bakım Hizmeti
- Sağlıklı ve Hijyenik Ortamda Hazırlanan Ev Yemekleri

 
 
 
  SERDİVAN ADRES: İstiklal Mh. Çark Cd. Şafak Sk. No: 10 Serdivan / Sakarya
SERDİVAN TELEFON: 0 264 2745283 - 2745284
KORUCUK ADRES: Korucuk Mah. 4148. Sk. No:10 (Sağlık Ocağı Yanı) / Adapazarı
KORUCUK TELEFON: 0 264 2552305
GÜNEŞ ÇOCUK KULÜBÜ ADRES: Cumhuriyet Mah. Yakın Sk. No:6 ADAPAZARI
GÜNEŞ ÇOCUK KULÜBÜ TELEFON: 0 264 2784689
E - POSTA: bilgi@gunescocukevi.net